Ile kosztuje nowe mieszkanie w Skawinie?

Gdzie i za ile kupić mieszkanie? Jaki metraż wybrać? Zainwestować w stan deweloperski, czy postawić na rynek wtórny? Ile muszę zapłacić za lokal mieszkalny w okolicy dużego miasta? Są to najczęściej pojawiające się pytania osób, które planują nabyć nieruchomość.

Brak doświadczenia jest często największym problemem. Ukryte wady i warunki, których nie widać na pierwszy rzut oka wychodzą zazwyczaj po pewnym czasie. Warto więc poznać rynek i rozważyć wiele interesujących propozycji. Jedną z nich jest m.in. Osiedle Jagielnia, które usytuowane jest w Skawinie. Jaka jest cena mieszkań w Skawinie?

Nowe kontra używane – ceny i koszty związane z remontem

Lokalizacja ma ogromne znaczenie dla finalnej ceny lokalu. Skawina jest miejscowością oddaloną o 15 km od centrum Krakowa. Dysponuje jednak świetnym połączeniem kolejowym i autobusowym, dlatego zaledwie w ciągu 15 minut można znaleźć się w sercu miasta.

Przejdźmy jednak do potencjalnego zakupu mieszkania. Jaka jest cena nowego mieszkania w Skawinie? Do wyboru są lokale z rynku wtórnego, które kosztują przykładowo 200-230 tysięcy złotych za powierzchnię 40-50 m2 i nowe obiekty dostępne na os. Jagielnia, które kosztują w granicach 250-280 tysięcy złotych za 40-50 m2. Dla osób, które nie posiadają doświadczenia i mają ograniczony budżet, wybór jest oczywisty – postawią na tańsze oferty. Jest to jednak ogromne ryzyko, które może okazać się największym popełnionym błędem.

Dlaczego? Ponieważ zaoszczędzicie teoretycznie 20-40 tysięcy złotych, lecz może okazać się, że remont pochłonie kwotę przekraczającą tą różnicę. Nabywając mieszkanie nowe, otrzymuje się gwarancję, że stan instalacji elektrycznej, hydraulicznej i gazowej jest perfekcyjny. Wszystkie komponenty są nieużywane, więc będą one służyć wiernie przez wiele lat.

W obydwu przypadkach należy kupić meble i wyposażenie domowe, lecz koniecznie trzeba wspomnieć, że mieszkania w takich miejscach jak os. Jagielnia znajdują się w nowych budynkach. Ich design jest nowoczesny i elegancki, a do tego należy dodać, że konstrukcja dopasowana jest do oczekiwań najbardziej wymagających lokatorów.

Skawina – miejscowość posiadająca ogromne możliwości

Wspomnieliśmy wcześniej o tym, że Skawina leży zaledwie 15 minut od centrum Krakowa i dysponuje doskonałym połączeniem komunikacyjnym z miastem. Miejscowość zamieszkiwana jest przez 23 tys. mieszkańców i gwarantuje dostęp do wszystkich niezbędnych placówek medycznych i edukacyjnych. W najbliższej okolicy znajduje się wiele punktów gastronomicznych, stacji benzynowych, obiektów rozrywkowych i sklepów spożywczych, dzięki czemu można ograniczyć wyjazdy do dużej metropolii do minimum.

Czy Skawina to przyszłość?

Ciche miejscowości położone blisko dużych turystycznych aglomeracji cieszą się coraz większą popularnością. Nawet turyści coraz częściej wybierają oferty noclegowe oddalone od głównego punktu zainteresowań, gdyż stawiają na maksymalizację standardu i niższe ceny za wynajem.

Biorąc pod uwagę imponujące tempo rozwoju Krakowa, śmiało można powiedzieć, że Skawina z każdym rokiem zdobywa zainteresowanie przyjezdnych i z czasem staje się coraz lepszą alternatywą dla poważnych inwestorów. Warto więc już teraz rozważyć możliwość zakupu mieszkania w Skawinie w atrakcyjnej cenie, gdyż jest to pewna inwestycja, która szybko zyska na wartości w najbliższej przyszłości. Możliwe, że jest to ostatni dzwonek, by nabyć nowoczesną nieruchomość w atrakcyjnej cenie.

Chcesz dowiedzieć się jaka jest cena nowych mieszkań w Skawinie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą Osiedla Jagielnia!

Własny kąt?

Napisz i rozgość się w nim

Kontakt

Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

    Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Osiedle TF Investment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (Administratora) w celach marketingowych w tym zwłaszcza przesyłania informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. reklam, ofert), wykorzystywania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu marketingu bezpośredniego, wysyłania wiadomości e-mail o treści reklamowej i handlowej. Podaję swoje dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Podstawą przetwarzania moich danych osobowych jest moja zgoda. Więcej informacji w polityce prywatności i cookies

    Czytaj więcej