Jak urządzić nowe mieszkanie?

Mieszkanie w stanie deweloperskim ma wiele zalet, przede wszystkim możesz je urządzić zgodnie z własnymi preferencjami… od podstaw.

„Białe ściany” często okazują się jednak problemem, od czego zacząć, jak wybrać wyposażenie, aby całość była spójna, jak zmieścić się w planowanym budżecie. Nie masz pomysłu, jak urządzić nowe mieszkanie lub masz ich zbyt wiele? Pomożemy Ci uporządkować Twoje kreatywne myśli.

Jaka jest Twoja wizja nowego mieszkania?

Na pewno ją masz, więc z niej nie rezygnuj, nawet jeżeli w nowym mieszkaniu nie możesz zrealizować wszystkich swoich pomysłów. Zastanawiając się, jak urządzić mieszkanie, uwzględnij swoją koncepcję. Chcesz, aby w całym mieszkaniu były takie same podłogi? Marzy Ci się kuchnia z wyspą? W swojej sypialni na ścianie zawsze widziałeś cegłę? Mając wizję swojego idealnego mieszkania, łatwiej będzie Ci przedstawić swoje oczekiwania architektowi czy też znaleźć odpowiednie materiały i elementy wyposażenia wnętrza. Nie obawiaj się jednak zmian. Nie wszystko zawsze przebiega zgodnie z planem. Nie masz alternatywy? Zapewne w trakcie urządzania mieszkania, pomysły będą nasuwać się same.

Fundamenty, czyli posadzka

Jest ona szczególnie narażona na zniszczenia ze względu na intensywną eksploatację. W zależności od własnych preferencji, możesz położyć w całym mieszkaniu jednolitą posadzkę lub zdecydować się na inną w każdym z pomieszczeń. Pierwszy wariant pozwoli Ci optycznie powiększyć wnętrze. A jak urządzić mieszkanie w bloku charakteryzujące się otwartą przestrzenią? Ciekawym pomysłem jest wydzielenie w nim stref, wykorzystując różne kolory i struktury posadzki. Planując materiały o różnej grubości, musisz uwzględnić ewentualną konieczność wyrównania poziomu podłogi. To dobry moment, aby w łazience zamontować już wannę obudowaną płytkami bądź odpływ liniowy z kabiną prysznicową.

Czas na ściany

Skoro już masz wybrane i ułożone podłogi, zastanówmy się nad ścianami. Możesz po prostu pomalować je farbą na wybrany kolor. W łazience najczęściej decydujemy się jednak na płytki, które są bardziej praktyczne, odporne na zachlapania oraz zabrudzenia. W kuchni świetnie sprawdzają się szklane panele między szafkami wiszącymi i blatem. Aby mieszkanie prezentowało się oryginalnie, postaw na nieszablonowe rozwiązania. Cegła, kamień lub beton na ścianie. Pamiętaj jednak, że wyraziste ściany wytyczają styl wnętrza, zatem meble i elementy dekoracyjne również muszą mieć podobny charakter.

Nowe mieszkanie – jak urządzić na końcowym etapie

Masz już podłogę, ściany i zapewne drzwi wewnętrzne. A jak urządzić nowe mieszkanie, kiedy jesteśmy już na etapie wyposażania go w sprzęty i meble? Jeżeli skorzystałeś z pomocy architekta, to masz już gotowy projekt, wystarczy jedynie znaleźć odpowiednie wyposażenie. Urządzasz wnętrze na własną rękę? Warto jest w przypadku oświetlenia i osprzętu wspomóc się wskazówkami elektryka. Dzięki niemu dowiesz się, jakie oświetlenie zamontować, aby było wydajne i energooszczędne, gdzie dobrze sprawdzą się ściemniacze i na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę.

Wcześniej już zamontowana została wanna lub brodzik. Czas wejść do kuchni. Coraz częściej decydujemy się na zabudowaną kuchnię, co jest praktycznym rozwiązaniem, a meble na wymiar są gwarancją idealnego dopasowania. Również sprzęt AGD jest wbudowany w meble. We wnęce w przedpokoju najlepiej zamontować szafę. Podobnie w sypialni, jeżeli się w niej znajduje. Meble wolnostojące to już Twoja inwencja twórcza. Musisz jednak ocenić możliwości swojego mieszkania, aby wybrać odpowiednią ilość elementów, pozostawiając sobie wystarczająco dużo miejsca do swobodnego poruszania się po mieszkaniu.

Już wiesz, jak urządzić mieszkanie, aby prace przebiegły sprawnie. Potraktuj urządzanie wnętrza jako kilkuetapowy proces. Nie przejmuj się, jeżeli plan na którymś z nich zawiedzie. To dobra okazja ku temu, aby zastosować odważniejsze rozwiązania. Jeśli szukasz swojego miejsca w okolicach Krakowa, sprawdź oferowane przez nas mieszkania w Skawinie.

Własny kąt?

Napisz i rozgość się w nim

Kontakt

Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

    Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Osiedle TF Investment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (Administratora) w celach marketingowych w tym zwłaszcza przesyłania informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. reklam, ofert), wykorzystywania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu marketingu bezpośredniego, wysyłania wiadomości e-mail o treści reklamowej i handlowej. Podaję swoje dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Podstawą przetwarzania moich danych osobowych jest moja zgoda. Więcej informacji w polityce prywatności i cookies

    Czytaj więcej