Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru mieszkania?

Zdecydowałeś się na zakup mieszkania. Wiesz, że ma być to mieszkanie nowe, w stanie deweloperskim. Zatem Twoje podstawowe preferencje są już zdefiniowane. Obecnie realizowanych jest jednak wiele inwestycji, każda zapewne atrakcyjna, jednak nie każda spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Jak wybrać mieszkanie, aby mieszkało Ci się w nim dobrze? Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

Jak wybrać mieszkanie pod względem lokalizacji?

W dużej mierze to właśnie lokalizacja ma kluczowe znaczenie dla Twojego późniejszego komfortu życia. Dla niektórych wymarzonym mieszkaniem jest apartament w centrum dużego miasta, dla innych cicha okolica na obrzeżach. A jak jest w Twoim przypadku? Musisz sprecyzować swoje oczekiwania. Jak wybrać mieszkanie, zwracając uwagę na miejsce, w którym się znajduje?

Patrz w przyszłość. W życiu każdego człowieka nadchodzi moment, kiedy marzy mu się cichy azyl daleko od zgiełku i hałasu. Zadbaj o swój komfort dzisiaj, jutro i za kilka lat. Mieszkanie oddalone o kilka kilometrów od dużego miasta może okazać się najlepszym rozwiązaniem, jeżeli będziesz miał dostęp do komunikacji podmiejskiej, w pobliżu będzie znajdował się przystanek autobusowy, a w najbliższej okolicy restauracje, szkoły, przedszkola i sklepy. Wszystko na wyciągnięcie ręki, a jednak w cichej okolicy. To kompromis, na który decyduje się coraz więcej ludzi młodych i starszych.

Budżet nie do ruszenia

Ile możesz przeznaczyć na zakup mieszkania? Czy istnieje szansa, że mieszkanie możesz kupić drożej, niż planowałeś? Cena jest kolejnym, a może nawet tym najważniejszym czynnikiem, który warunkuje ostateczną decyzję. Jak wybrać mieszkanie, aby zmieścić się w planowanym budżecie?

Już na etapie poszukiwań, skoncentruj się tylko na tych mieszkaniach, które są w satysfakcjonującej Cię cenie. Oglądając droższe oferty, zapewne nieraz będziesz rozważał zwiększenie swojego budżetu, niestety często kosztem dodatkowych zobowiązań. Punktem odniesienia powinien być Twój budżet. Szukaj mieszkań w konkretnym zakresie cenowym i spośród nich wybieraj te, które wydają Ci się najbardziej atrakcyjne pod innymi względami, jak lokalizacja, metraż, rozkład pomieszczeń i usytuowanie mieszkania w budynku.

Jak wybrać liczbę pokoi i metraż

Na jakim etapie swojego życia jesteś? Planujesz założenie rodziny? Jesteś singlem? Twoje dorosłe dzieci już opuściły rodzinne gniazdko? Od tego, jak dzisiaj wygląda Twoje życie, zależy wybór nowego mieszkania. To jednak nie wszystko. Dzisiaj możesz być singlem, ale nie masz pewności, jak Twoja codzienność będzie wyglądała za kilka lat. Jeżeli zastanawiasz się nad kawalerką, a wiesz, że możesz sobie pozwolić na 2-pokojowe mieszkanie, to większy metraż i liczba pokoi na pewno będzie lepszym wyborem. A jak wybrać mieszkanie pod względem wielkości?

Najczęściej kupowane są mieszkania 2-3-pokojowe o wielkości 50-60m2. To wystarczająco dużo, aby zagospodarować przestrzeń zgodnie z własnymi preferencjami. Sprawdź jednak, czy jest w mieszkaniu dużo ścian wolnych od okien i drzwi, aby móc ustawić przy nich meble. Wnęki nie muszą być problemem. To dobre miejsce na zaaranżowanie szafy, kąciku do odpoczynku czy domowej biblioteki.

Ekspozycja okien w mieszkaniu

To od niej zależeć będą rachunki za ogrzewanie i prąd, ale też Twój komfort i dobre samopoczucie. W mieszkaniach nie ma możliwości ekspozycji okien na wszystkie strony świata, dlatego musisz określić swoje preferencje. Okna południowe zapewnią Ci naturalne docieplenie mieszkania. W przypadku zachodnich nasłonecznienie będzie jeszcze większe. Okna od strony wschodniej świetnie sprawdzają się w kuchni. W sypialni będą dobrym rozwiązaniem, jeżeli masz problem z porannym wstawaniem.

Wybór mieszkania jest bez wątpienia trudny. Tak naprawdę jednak najważniejsze są Twoje indywidualne preferencje. Musisz stanowczo określić, czego oczekujesz i szukać propozycji, które te oczekiwania spełnią. Jeśli szukasz swojego miejsca w okolicach Krakowa, sprawdź oferowane przez nas mieszkania w Skawinie.

Własny kąt?

Napisz i rozgość się w nim

Kontakt

Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Osiedle TF Investment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (Administratora) w celach marketingowych w tym zwłaszcza przesyłania informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. reklam, ofert), wykorzystywania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu marketingu bezpośredniego, wysyłania wiadomości e-mail o treści reklamowej i handlowej. Podaję swoje dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Podstawą przetwarzania moich danych osobowych jest moja zgoda. Więcej informacji w polityce prywatności i cookies

Czytaj więcej