Zalety mieszkania w Skawinie

Zaledwie 3 kilometry od granicy Krakowa, nad rzeką Skawinka, daleko od zgiełku i hałasu dużego miasta położona jest niewielka miejscowość Skawina. Miasto to posiada wiele zalet, które warto poznać.

Skawina to malownicze miejsce, niegdyś nieznane, dzisiaj spotyka się z każdym kolejnym miesiącem z coraz większym zainteresowaniem. Osoby uczące się i pracujące w stolicy Małopolski znacznie chętniej niż jeszcze kilka lat temu poszukują swojego małego miejsca na ziemi poza miastem. Ucieczka od szybkiego tempa życia, chociaż na chwile, relaks bez obaw, że za kilka sekund usłyszymy pędzące tramwaje, bez konieczności akceptacji nieustannego akompaniamentu samochodów…takie życie wiodą osoby, które zdecydowały się na mieszkanie w Skawinie.

Zalety Skawiny? To niedaleko!

Położone jest na południowy wschód zachód od centrum Krakowa, w niezwykłym miejscu, które dopiero dzisiaj zostało docenione przez mieszkańców Małopolski, lecz nie tylko! Znajduje się w kotlinie nad rzeką Skawinka, która jest prawym dopływem królowej polskich rzek – Wisły. Aby dotrzeć do centrum Krakowa, należy pokonać ok. 20 km, co w przypadku samochodu zajmuje ok. 30 minut. To niewiele, zważywszy na to, iż mieszkania w Skawinie gwarantują znacznie większy spokój i ciszę, niż te zlokalizowane w Krakowie.
Skawina jest bardzo dobrze skomunikowana ze stolicą Małopolski. Wszystko za sprawą Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pozwala ona na bezproblemowe ominięcie porannych i popołudniowych korków, docierając do pracy czy na uczelnię w zaledwie 15 minut (czas o połowę krótszy niż samochodem). Warto podkreślić, że podróżujesz w komfortowych warunkach. Kwadrans to idealny czas, aby wygodnie usiąść i zjeść bez pośpiechu śniadanie czy napić się kawy. Lokalizacja jest zdecydowaną zaletą Skawiny.

Zielono mi!

Wyobraź sobie sobotnie popołudnie, słoneczną pogodę i wolny czas, który możesz wykorzystać na spacer z rodziną. W Skawinie miejsc, gdzie odpoczniesz i zrelaksujesz się na świeżym powietrzu nie brakuje. Jednym z nich jest Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego. To aż kilka zielonych hektarów, które są do dyspozycji osób zdecydowanych na mieszkania w Skawinie. Dla mieszkańców miasta jest to jego wizytówka, która zdecydowanie odzwierciedla charakter tego miejsca. Odpoczynek od zgiełku i hałasu, bliskość przyrody, malownicze widoki i to wszystko w centrum niewielkiego miasteczka. Można tu spotkać aż 60 różnych gatunków drzew, które poprzecinane są asfaltowymi ścieżkami. Świetne miejsce również do joggingu.

Zalety mieszkania w Skawinie to też ATRAKCYJNE… ceny

Kraków nie należy do miast, które oferują najtańsze mieszkania. To duże miasto z ogromnymi perspektywami, bogatą ofertą pracy i edukacji. Jest mnóstwo atrakcji, które przyciągają zarówno przyszłych mieszkańców, jak też turystów. Ceny mieszkań z każdym kolejnym rokiem są tam jednak coraz wyższe. Średnio za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego z rynku wtórnego w Krakowie trzeba zapłacić ponad 7500 zł. Mieszkania w Skawinie są nawet o 2000 zł za metr kwadratowy tańsze. To oznacza duże oszczędności, których nieustannie poszukujemy, szczególnie że tylko niektórzy mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania bez finansowania go z kredytu.

Smaczna Skawina

Polacy coraz bardziej lubią jadać poza domem. Nawet jeżeli maja czas na gotowanie, chętnie próbują nowych smaków w restauracjach. Duże miasta to duże problemy ze znalezieniem wolnego miejsca w lokalu, który serwuje naprawdę dobre jedzenie. W Skawinie tłumy nie są częstym widokiem, co nie oznacza, że nie ma tutaj miejsc, gdzie nie można wyśmienicie zjeść. Warto zajrzeć do włoskiej restauracji Buongiorno, która nazywana jest włoskim Neapolem lub na do bistru Tu&Tam na burgera, pizzę oraz wegetariański lunch. Mieszkania w Skawinie mają naprawdę fantastyczne zaplecze kulinarne i jest to jedna z dużych zalet Skawiny w porównaniu z innymi ościennymi miejscowościami!

Może i Ty uciekniesz przed krakowskim zgiełkiem?

Własny kąt?

Napisz i rozgość się w nim

Kontakt

Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Osiedle TF Investment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (Administratora) w celach marketingowych w tym zwłaszcza przesyłania informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. reklam, ofert), wykorzystywania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu marketingu bezpośredniego, wysyłania wiadomości e-mail o treści reklamowej i handlowej. Podaję swoje dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Podstawą przetwarzania moich danych osobowych jest moja zgoda. Więcej informacji w polityce prywatności i cookies

Czytaj więcej