Mieszkanie w mieście czy poza? Wady i zalety

Ucieczka z dużego miasta to dla wielu jedyna opcja, jaką rozważają podczas zakupu nowego mieszkania. Hałas, szybkie tempo życia, zanieczyszczone powietrze, nieustanny wyścig… Właśnie od tego chcemy odpocząć, kiedy po kilku godzinach pracy mamy wreszcie chwilę dla siebie. To jedna z zalet mieszkania poza miastem, poznaj więcej z nich.

Problemem przestała być odległość do pracy, a także czas, w jakim musimy pokonać kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów. Coraz częściej powstają koleje aglomeracyjne, zapewniające szybkie połączenia między miastami. Taką szybką kolej do Krakowa mają właściciele czterech kątów, którzy wybrali Skawinę.

Zalety mieszkania na obrzeżach – dlaczego uciekamy za miasto?

Chcemy pracować w dużym mieście ze względu na wyższe zarobki i większe możliwości rozwoju. Nie zawsze jednak optymistycznie podchodzimy do perspektywy zamieszkania w zatłoczonej stolicy dużej aglomeracji. Do ucieczki przyczynia się cena mieszkań, które za miastem jest znacznie niższa. Mieszkania w Skawinie kosztują nawet 1000-2000 zł za metr kwadratowy mniej niż w Krakowie, a to już duża różnica, którą na pewno odczujemy. Im mniejsze miasto, tym większe cisza oraz spokój. Współczesne społeczeństwo uwielbia przyrodę, zieleń i głuchą ciszę, pomimo że nie rezygnuje z pracy, nauki czy rozwoju w dużym mieście. Z dala od miasta możemy odnaleźć najlepsze warunki do relaksu. Nie jesteśmy otoczeni z każdej strony hałasującymi samochodami i tramwajami, a widok za oknem jest przyjemniejszy dla oka niż ten z apartamentowca w centrum miasta.

Osiedla za miastem, np. mieszkania w Skawinie, są też przyjazne rodzinom z dziećmi. W pobliżu nie znajduje się żadna ruchliwa droga, która mogłaby stanowić zagrożenie dla najmłodszych mieszkańców, za to można skorzystać z licznych atrakcji i bazy sportowo-kulturalnej, oferowanej. Nie brakuje zieleni, zatem oddychamy czystym, świeżym powietrzem, ciesząc się przy tym lepszym zdrowiem. Wiele osób odczuwa te zalety mieszkania poza miastem bardzo szybko po przeprowadzce.

Wady życia poza miastem – czy jest się czego obawiać?

Rozważając zakup mieszkania za miastem, bardzo często poszukujemy odpowiedzi na pytanie, czy nam się to opłaci. Im dalej od miejsca pracy, tym dłuższy dojazd, a tym samym więcej czasu, który musimy na niego poświęcić. Skawina stanowi jednak przykład idealnego kompromisu, możliwego dzięki Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Do centrum Krakowa można nią dotrzeć już w 15 minut! Trudno sobie wyobrazić, że przejechanie na drugi koniec miasta w godzinach szczytu zajmie nam podobną ilość czasu. Musimy zaakceptować fakt, iż długi czas spędzimy w korkach, zdążymy wypić kawę i zjeść śniadanie, nietrudno też o spóźnienia. W przypadku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Skawinie nie ma takiej obawy.

Za miastem jest nudno? Nic bardziej mylnego! Małe miasta są skoncentrowane na potrzebach swoich mieszkańców. Władze mają świadomość, że coraz więcej osób ucieka z dużych aglomeracji. Wybierając Skawinę na miejsce zamieszkania, na pewno nie zabraknie Ci pomysłów na codzienne spacery w otoczeniu przyrody. W centrum znajdują się też kawiarnie oraz restauracje, gdzie możesz zjeść smaczny i tani lunch, kolację czy deser. Dzieci mają do dyspozycji plac zabaw i boiska. Jest wszystko, czego potrzebuje nowoczesny singiel, młode małżeństwo, rodzina z dziećmi, a także seniorzy. Ciężko znaleźć naprawdę poważne wady mieszkania poza miastem, które mogłyby stanowić racjonalny argument przeciw przeprowadzce na przedmieścia.

Cisza i spokój, ale też doskonała komunikacja z dużym miastem, dostęp do atrakcji kulturalnych oraz sportowych oraz niskie ceny – czy mieszkanie za miastem nie jest idealną opcją dla Ciebie i Twojej rodziny?

Własny kąt?

Napisz i rozgość się w nim

Kontakt

Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania

    Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Osiedle TF Investment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (Administratora) w celach marketingowych w tym zwłaszcza przesyłania informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. reklam, ofert), wykorzystywania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu marketingu bezpośredniego, wysyłania wiadomości e-mail o treści reklamowej i handlowej. Podaję swoje dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Podstawą przetwarzania moich danych osobowych jest moja zgoda. Więcej informacji w polityce prywatności i cookies

    Czytaj więcej